Stomatologia - krótki poradnik dla pacjentów - O dentystach

Stomatologia Bytom

Wszystko co warto wiedzieć przed pójściem na stomatologię


Jeśli chcesz zostać dentystą, to warto przeczytać przygotowany przez nas artykuł. Dentysta to zawód zaufania publicznego. Dobry stomatolog ma ogromny wpływ na funkcjonowanie w społeczeństwie. Wszak u

Stomatologia - krótki poradnik dla pacjentów - O dentystach Stomatologia Bytom
zębienie, cała jama ustna odpowiadają w ogromnej mierze za aspekt wizualny i prezencję danej osoby. To dobre rozwiązanie nie tylko dla potencjalnych chętnych na zabiegi, ale także dla całego personelu medycznego, bo stawia przed nimi wiele wyzwań i oczekiwań. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest to świetny pomysł nie tylko na rozwój zawodowy, ale także perspektywy finansowe w długim horyzoncie czasowym. Zdecydowanie zatem warto zostać stomatologiem!

Gabinety dentystyczne w dzisiejszych czasach są naprawdę bardzo dobrze wyposażone. Nie jest już tak jak było wiele lat temu, że wizyta u dentysty to był prawdziwy horror i jedna wielka zagadka. Dziś stomatologia poszła bardzo do przodu. Polskie gabinety stomatologiczne są naprawdę wyposażone na bardzo dobrym poziomie. W końcu nie bez powodu leczą się u nas także osoby zza granicy chwaląc wysoką jakość obsługi i naprawdę świetną jakość wykonywanych przez naszych stomatologów usług. Gabinety dentystyczne są wyposażone we wszystkie niezbędne przedmioty, ale także w liczne nowinki technologiczne. Polska tu nie odstaje na tle innych krajów.



Różnica między dentystą, a stomatologiem


Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że stomatolog i dentysta to tak naprawdę współcześnie są synonimy. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro obie te nazwy są połączone z tą samą dziedziną medycyny. Jednak, co ciekawe, kiedyś w Polsce istniało rozróżnienie między stomatologiem, a dentystą. Ta różnica w nazewnictwie tych dwóch profesji polegała na tym, że mianem dentysty określało się tylko specjalistę zajmującego się leczeniem i profilaktyką zębów, natomiast nazwa stomatolog była zarezerwowana dla lekarza zajmującego się również schorzeniami jamy ustnej, błony śluzowej czy stawu żuchwowego. Od kilkunastu lat różnica między dentystą, a stomatologiem nie występuje, obecnie po ukończeniu odpowiednich studiów otrzymuje się dyplom lekarza dentysty.


Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja zęba, usunięcie, pot. wyrwanie zęba ? zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiedniego instrumentarium (kleszczy, dźwigni itp.). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Wskazaniami do ekstrakcji zębów są generalnie stany chorobowe niepoddające się już leczeniu zachowawczemu. Najważniejsze to przewlekłe stany zapalne tkanek okołowierzchołkowych, głębokie złamania zębów czy zaawansowane stany paradontyczne. Czasami istnieje konieczność usunięcia całkowicie zdrowych zębów ze wskazań ortodontycznych lub w czasie przygotowania jamy ustnej do protezowania. Możliwym powikłaniem po ekstrakcji zęba jest suchy zębodół.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekstrakcja_z%C4%99ba



© 2019 http://o-dentystach.iwroclaw.com.pl/