Zdrowe zęby. Kilka porad - O dentystach

gabinet dentysty cieszyn

Obsługa gabinetu dentystycznego

Sprawna obsługa gabinetu dentystycznego wymaga prowadzenia zapisów do dentysty. Najbardziej klasyczną metodą prowadzenia takich zapisów jest metoda telefoniczna. Pozwala ona na prowadzenie dialogu z potencjalnym pacjentem i odp

Zdrowe zęby. Kilka porad - O dentystach gabinet dentysty cieszyn
owiadanie na wszystkie jego pytania. Poza tym prowadzona jest coraz częściej internetowa obsługa gabinetu dentystycznego. Jest ona bardzo wygodna zarówno dla potencjalnego pacjenta, jak i dla pracowników przychodni. Pacjent może bowiem w jednym momencie sprawdzić wszystkie terminy przyjęć swojego dentysty, a pracownicy przychodni nie muszą odbierać tak dużej liczby telefonów, jak wcześniej. Wykorzystując swoje konto internetowe będzie można także odwołać wcześniej zarezerwowaną wizytę.


Ważna profilaktyka

Większość ludzi nie lubi chodzić do stomatologa. Wizyta u tego lekarza wiąże się im najczęściej z nieprzyjemnym zapachem, okropnym dźwiękiem wiertła, ale przede wszystkim z okropnym bólem. Z tego też względu wiele osób nie chodzi do dentysty dopóki coś się nie zacznie dziać. Kiedy już jednak pojawi się problem jest on znacznie silniejszy niż ten, kiedy poszlibyśmy z niewielkim ubytkiem. Niekiedy przy poważnych problemach z zębami konieczne jest ich kanałowe leczenie, a nawet ich usunięcie. Sporo osób również nie dba o odpowiedną higienę jamy ustnej, a w połączeniu z brakiem wizyt u dentysty pojawia się zaawansowana próchnica zębów. Do stomatologa powinniśmy chodzić raz na pół roku, aby uniknąć poważnych problemów z zębami. W przypadku, kiedy już do takich dojdzie czeka nas poważniejsze i o wiele bardziej bolesne leczenie. Dodatkowo takie leczenie to również dodatkowe, i to nie małe, koszty. Natomiast w przypadku, kiedy trzeba będzie ząb, lub zęby usunąć, wówczas na to miejsce przeważne trzeba będzie wstawić nowy ząb.


Zęby_człowieka Budowa poszczególnych zębówedytuj

Wraz z zębiną uznawana jest za wspólną jednostkę strukturalno-funkcjonalną, tzw. endodontium.


 Osobny artykuł: Zęby stałe.

Tętniczki wnikające do miazgi dzielą się dalej na naczynia przedwłosowate a następnie na naczynia włosowate. Tworzą one splot w okolicy odontoblastów.


W miazdze pomiędzy naczyniami znajdują się anastomozy (tętniczo-tętnicze, tętniczo-żylne i żylno-żylne) mające znaczenie dla utrzymania równomiernego odżywienia tkanki, w przypadku gdy dojdzie do zaczopowania jednego z głównych naczyń.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://o-dentystach.iwroclaw.com.pl/